HAKKIMIZDA

Kocaeli Ekonomi Zirvesi Hakkında

ALTIN KENTLER DERNEĞİ

 

Uluslararası Altın Kentler Derneği; pek çok sektörden  toplum gönüllülerinin bir araya gelerek 2018 yılında kurduğu; ülkemizde insan hayatının yaşam kalitesini arttırmak üzere kentlerimizin tüm alanlarda gelişmesi için projeler üreten ve pek çok alanlarda farkındalık yaratan, toplumsal bilinç oluşturarak kuruluş amacına hizmet eden kamu yararı gözeten çalışmalar yürütmektedir.
 
Derneğimiz faaliyetlerini yürütmek üzere başta üniversiteler olmak üzere pek çok sektörden çeşitli kurumlarla geliştirdiği iş birliktelikleri ülkemizde ihtiyaç duyulan tüm alanlarda faaliyetler yapmakta, hayata geçirdiği  projelerde toplumun her kesimini kapsayan ve kuşatan tüm düşünce görüşlere saygılı tam bağımsız bir anlayışla çalışmalarını yürütmektedir.
 
Derneğimiz aynı zamanda ülkemizin tarihten gelen kültürel zenginliğine, örf adet geleneklerine ve kültür mirasına sahip çıkarak geleceğin yaşanabilir sağlıklı özgün kimlikli şehirlerini oluşturmak üzere bu günden öngörü sağlayan etkinlikler düzenleyerek toplum nezdinde farkındalık yaratmakta devletimizin ve yerel yönetimlerin yaptığı ülkemizin geleceğine katkı sağlayan çalışmalara sivil toplum örgütü olarak destek olmaktadır.
 
Ulusal ve uluslararası etkinlik yaptığımız konu başlıklarını saymak gerekirse, eğitim, sağlık, afet ve acil durum yönetimi, kimlikli şehirler, kent ekonomisi ve yerel kalkınma, akıllı şehirler, yapay zeka, yeni medya,digital dönüşüm, göç ve uyum,  kültür ve sanat,  vb konular bulunmaktadır.
 
Özellikle gönüllü olarak ülkemizin uluslararası arenada tanınmasına kentlerimizin kültürel özellikleri ile markalaşmasına düzenlediği etkinliklerle doğrudan katkı sunmakta ve lobi faaliyetleri yürütmektedir.
 
Derneğimiz faaliyetlerini gerçekleştirmek için T.C. dernekler kanununda belirtilen üyelik koşullarını yaşıyan, toplumun her kesiminden gönüllü yeni üye kayıtlarına büyük önem vermekte her geçen gün büyümeye hızla devam etmektedir.